A népszavazást megelőző felfokozott hangulatban az elit esetleg eltévedhet és elvétheti, merre van az előre. Kifejezetten az ő emelt igényeiket szolgálja ki a Tirpákbokrétás- és Politikai Elemzőcentrum. Első elemzésüket fogadjátok nagy-nagy szeretettel.
A kérdéses periódussal kapcsolatos legfontosabb kutatási eredményünk az, hogy egy jelentős politikai esemény bekövetkezése várható március hónap elején. Négydimenziós keresztmanipulációs tesztünkkel megállapítottuk, hogy ezen esemény bekövetkezésének várható ideje március 7 és 11 között valószínű. 80%-os konfidenciaszinttel március 9.-ét nevezzük meg időpontként. Ez azért is meglepő, mert akkor egy népszavazás is lesz az országban, azonban teljesen kizárt, hogy a népszavazás mellékes eredményei - vizitdíj eltörlése, piha - komoly hatással bírnának.
Arról van szó, hogy Gyurcsány vagy Orbán.
Ha a népszavazáson 43%-os lesz az eredmény, akkor Gyurcsánynak lépnie kell. Baloldali ellenfelei - Tamás Gáspár Miklós vagy Kartall Zsuzsa például - megpróbálhatják elvenni tőle a hatalmat, amelyet elkerülendő a miniszterelnöknek előre kell menekülnie. Ha ugyanis Tamás Gáspár Miklós jut hatalomra, akkor ő további adókat fog beszedni, hiszen a vizitdíj összege kiesik, így a négyes metró költségeit nem lehet honnan fedezni. Tamás Gáspár Miklós tehát csak akkor csökkentheti az adókat, ha más néven újra bevezeti a vizitdíjat. Ennek valószínűségét azonban csupán 17%-ra tesszük. Sokkal valószínűbb, hogy Gyurcsány Ferenc után egy olyan miniszterelnök következne, amelyik az ÁFÁ-t 20%-ról 72%-ra, az SZJA átlagos kulcsát 29%-ról 118%-ra emelné, amelyet kizárólag az A-tól E betűkkel kezdődő nevű magyar állampolgároknak kellene megfizetni. Ez a szcenárió a demagógia olyan megerősödését hozná az országban, hogy a közértekben csak érzelmi érvekkel manipuláló közszónokok kaphatnának kenyeret (számítógépes modellünk ezt 73%-os valószínűséggel jósolja).
Amennyiben Gyurcsány Ferenc lép, az egyértelműen Orbán Viktor malmára hajtja a vizet. Orbán ekkor teljes bizonyossággal kormányt alakít 2010-ben és a következő lépéseket teszi meg:
- Nyugdíjcsökkentés (92%-os valószínűség)
- Egészségügyi ellátóintézmények eladása, helyette szegénykórházak felállítása (87%-os valószínűség)
- Az összes segély elvonása, különös tekintettel a családi pótlékra, amit Gyurcsány Ferenc emelt meg (82%-os valószínűség).
Ez tehát a hétvégi népszavazással egy időben bekövetkező politikai földindulás tétje. Gyurcsány, Orbán vagy Tamás Gáspár Miklós? Ha az utóbbi kettőt választják, fenntarthatlan lesz az ország.
Rájön-e erre Orbán? Elemzésünk szerint nem valószínű.
Azért nem, mert Orbán egy fospumpa, muhahaha!
5 megjegyzés:
Egy független politológiai kutatócsoporttól nem is rossz munka! A hosszabb távú előrejelzést kicsit hiányolom.
Megéred a pénzed.:)
Sajnálatosan kimaradt az elemzésből a Réz András vezette NYÖHE (Nyugdíjasok Öntevékeny Hedonista Elitcsapata), amely 11,5%-nál nemcsak, hogy megszoríthatja a nagy pártokat, de akár befutó is lehet.
Réz Andrást Tirpákbokrétás élére!
Hat tok elegem van abbol, hogy a politologia tudomanyaban teljesen tajekozatlan birkak beleugatnak a komoly elemzesekbe.
Lajoskam, 2010-tol 2030-ig (Ot ciklus Orbannal) neked nem eleg hosszu tavu?
Akkor szerezz egy idogepet bazdmeg.
Hulyeorszag hulyekommenteloi. Az eszem megall.
Draga Gizike,
Nagyon orulok, hogy felvetette a NYOHE problemajat. Elemzoi csoportunk szerint a NYOHE megerosodese csupan ideiglenes. Szamitogepes modellunkbol ez kovetkezik, ezt nehez elmagyarazni, de igy lesz.
Azoknak, akik nem ertik meg a FORTRAN lyukkartyakat megprobalom leegyszerusiteni. Minthogy a NYOHE tamogatoi kozott nincsen 80 evnel fiatalabb (mint ismeretes, a Fiatal Hedonistak toborzokampanya botranyba fulladt, nem jelentkezett oda se 60 evnel fiatalabb), ezt a mozgalmat mi ideiglenes jelentosegunek josoljuk.
Azert koszonjuk a megjegyzeset, tovabbi sok sikert kivanunk a kelkaposztafozeshez.
Már elnézést.
Hogy tarthatják ideiglenes jelentőségűnek a NYÖHE-t, mikor nyilvánvaló, hogy permanensen növekvő támogatói réteggel fog rendelkezni az eü reformnak köszönhetően?
Talán, ha nem kártyáznának munkaidő alatt, hanem helyesen állapítanák meg az egységszorzókat, akkor komolyan lehetne venni a TPE kimutatásait.
Így azonban Réz úrral csak kacagunk a hozzánemértésükön, és szomorkodunk az elfogultságukon.
RÉZ ANDRÁST TIRPÁKBOKRÉTÁS ÉLÉRE!
ÁHÁ!
Most látom azt az aljas benyögést a FIHESZ-ről.
Vegyék tudomásul, hogy a FIHESZ igenis létezik, április 31-én lesz az alakuló gyűlés a tirpákbokrétási kultúrban, én fogom mondani az ünnepi beszédet.
Követelem, hogy azonnal korrigálja tévedéseit a posztban, és változtasson lekezelő hangnemén mind a NYÖHEt, mind pedig a FIHESZt illetően.
Megjegyzés küldése